Aizvadītas “Pirts būvniecības” apmācības Jaungulbenē

No 26.-27. aprīlim Jaungulbenē, viesu namā „Klintis”, norisinājās kārtējās apmācības LEADER starpvalstu sadarbības projektā – Dabas spēks un pirts tradīcijas – sev, ģimenei un biznesam! Jelgavas, Ozolnieku, Daugavpils, Ilūkstes un Gulbenes novada iedzīvotājiem. Apmācībās piedalīties tika aicināti interesenti, kuriem aktuāla bija pirts būvniecības tēma.

Pirmajā dienā starptautisko pirts sacensību dalībnieks un tiesnesis Jānis Pavlovičs stāstīja par pirts telpu izplānošanu, piemērotākās krāsns un akmeņu izvēli, kā arī par dažādu potenciālo klientu uzrunāšanu un atbilstošāko pirts procedūru piedāvājumu.

Savukārt, lektors no Lietuvas Vaidotas Gikys dalībniekus iepazīstināja ar Lietuvai raksturīgo vilnas pirti un tās vēsturi, tradīcijām, būvniecību un kurināšanu. Lietuvā Vaidotas apsaimnieko ūdensdzirnavas, kas pēc senām tradīcijām kārš vilnu un pārstrādā to vilnas materiālā vai dzijā.

Nākamajā apmācību dienā dalībnieki paši varēja apgūt cepures filcēšanas pamatus un mājup doties ar pašu filcētu pirts cepuri.