ZIŅAS

Izsludināts Mazo projektu konkurss 2024 “Justies labi!

Biedrība izsludinājusi 2024. gada Mazo projektu konkursu “Justies labi!”.

Projektu konkursa mērķis ir atbalstīt Gulbenes novada vietējo iedzīvotāju projektus, kas veicina vietējās sabiedrības līdzdalību savas dzīves vides uzlabošanai un aktivizēšanai. Projektu konkursa apakšmērķis– veicināt sadarbību starp vietējiem iedzīvotājiem, uzņēmējiem, pašvaldību un citām organizācijām. Tas nozīmē, ka projekta realizācijā ir jāiesaista vietējie uzņēmēji (komersanti, zemnieku saimniecības, saimnieciskās darbības veicēji, t.sk., mājražotāji, amatnieki, u.tml.), kā arī vietējā sabiedrība.

Projektu konkursa finansējuma tematiskie virzieni:

 • dažādu tematisku darbnīcu un apmācību organizēšana;
 • dažādas izzinošas aktivitātes un pasākumi, kas veicina sabiedrības līdzdalību;
 • talkas;
 • labdarības akcijas;
 • vietu sakopšana un labiekārtošana;
 • citas aktivitātes, kuru darbības atbilst projekta mērķim.

!!!Tiks atbalstītas tikai tās idejas, kas tika aktualizētas biedrības “SATEKA” organizēto Apkaimes ideju darbnīcu norises laikā (2022., 2023., 2024.)

FINANSĒJUMS

Maksimālais kopējais projektu finansējums ir 3500 EUR.
Maksimālais finansējums vienam projektam ir 500 EUR.

Projektam ir nepieciešams līdzfinansējums vismaz 10% no kopējām projekta izmaksām. Līdzfinansējums var būt naudā, mantā vai brīvprātīgajā darbā veikti darbi.

TERMIŅI

Projektu pieņemšana no 27.05.2024. līdz 16.06.2024. (ieskaitot), līdz plkst. 23.59
Projektu izvērtēšana : 17.06.2024.- 30.06.2024.
Projekta ieviešanas laiks :  01.07.2024. – 20.12.2024.

Konkursa nolikums un  pieteikuma veidlapa meklējama https://www.sateka.lv/mazie_projekti/

Projekta pieteikumu ar pielikumiem iesniedz elektroniski, sūtot uz e-pastu sateka@sateka.lv.

Gulbenes-Alūksnes Bānītis svin Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu ar “pilnu tvaiku”

Gulbenes-Alūksnes Bānītis, kas ik dienu kursē pa 33 km maršrutu starp Gulbeni un Alūksni, ir ne tikai transportlīdzeklis, bet arī kultūras un piedzīvojumu ceļojuma sastāvdaļa. Tas ir vienīgais regulāri kursējošais šaursliežu vilciens Baltijas valstīs un iecienīts tūristu apskates objekts.

Šogad, 4. maijā, Bānīša zeme svinēs Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu ar pilnu tvaiku. Šajā dienā notiks vairākas aktivitātes:

 1. Bānīša kauss 2024 – Apsteidz tvaiku!: Ikviens velodraugs varēs pārbaudīt savus spēkus, sacenšoties ar Bānīti velosacensībās. Sacensību starts tiks dots plkst. 13:00 pie Gulbenes stacijas, un dalībnieki finišēs Alūksnē. Trase vedīs pa lauku ceļiem netālu no Bānīša dzelzceļa līnijas.
 2. Ģimeniskā velo tūre “Zudušais un atklātais Bānīša ceļā”: Ģimenes var doties uz velo tūri, lai izpētītu Bānīša zemi un baudītu pavasarīgas ainavas.
 3. Pārgājiens gar Bānīša sliedēm: Garo distanču gājēji varēs piedalīties organizētā pārgājienā visā līnijas Gulbene-Alūksne garumā.
 4. Bānīša tvaika lokomotīves sezonas atklāšanas reiss: Izbaudiet pavasarīgas ainavas, braucot ar Bānīti tvaika lokomotīves sezonas atklāšanas reisā.
 5. Bānīša zemes zīmola prezentācijas aktivitātes: Gulbenes un Alūksnes dzelzceļa stacijās tiks prezentēts nesen izveidots Bānīša zemes zīmols.

Tātad, Bānītis ir ne tikai transportlīdzeklis, bet arī kultūras un piedzīvojumu ceļojuma sastāvdaļa, kas ļauj iepazīt Latviju tuvāk un svinēt Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu!

Vairāk informācijas par Bānīti un pasākumiem var atrast šeit un šeit. Lai izbaudītu Bānīša zemi, apmeklējiet Gulbenes-Alūksnes tūrisma mājaslapu.

 

1.kārtā iesniegto projektu apkopojums

5.aprīlī noslēdzās biedrības SATEKA izsludinātā uzņēmējdarbības projektu pieteikumu iesniegšanas 1.kārta. Pavisam tika iesniegti 13 projekti, no tiem 12 projekti – rīcībā UD 1, bet 1 projekts – rīcībā UD2.

Iesniegtos projektus biedrības SATEKA vērtēšanas komisija mēneša laikā izvērtēs, pēc tam tie tiks nodoti vērtēšanai Lauku atbalsta dienesta Ziemeļaustrumu reģionālajai pārvaldei.

Iepazīsti Latviju tuvāk ar Bānīti un velo!

Bānīša kauss 2024 – Apsteidz tvaiku! Visi velodraugi ir aicināti sacensties ar Gulbenes-Alūksnes bānīti šajā azartiskajā pasākumā. Vai Tu esi gatavs pārbaudīt savus spēkus un apsteigt tvaiku?

Ģimeniskā velotūre “Zudušais un atklātais Bānīša ceļā” Ģimenes un draugi var doties uz šo velotūri, lai izpētītu Bānīša zemi. Ceļojums vedīs pa ainaviskajiem ceļiem, kurus ietekmējis Bānīša dzelzceļš.

Brauciens ar Bānīti tvaika lokomotīves sezonas atklāšanas reisā. Izmanto iespēju baudīt pavasarīgās ainavas, braucot ar Bānīti tvaika lokomotīves sezonas atklāšanas reisā. Un neaizmirsti piedalīties Bānīša zemes zīmola prezentācijas aktivitātēs Gulbenes un Alūksnes dzelzceļa stacijās!

Lai svētki būtu pilni ar prieku un piedzīvojumiem!

Atbalstām savējos – balsojam par SIA GARDUMS”projektu!

Biedrība SATEKA nominācijai ” DIŽPROJEKTS 2023″ izvirzījusi SIA “Gardums” LEADER projektu “Atvērtās virtuves un degustāciju zāles aprīkošana jaunu produktu un pakalpojumu radīšanai”.

Lai nobalsotu par SIA “Gardums” projektu, līdz 3.martam  Latvijas Lauku foruma Facebook kontā  vietnē  “DALIES” un spied “PATĪK” šim projektam. Lai balsojums tiktu ieskaitīts, jādalās un jāreaģē uz oriģinālo ierakstu Latvijas Lauku foruma lapā.
Konkursa mērķis ir popularizēt unikālas un reģionu teritorijām un iedzīvotājiem nozīmīgas idejas, kas īstenotas ar LEADER pieeju  un saņēmušas finansējumu. Jāatceras, ka galvenā nav projektu savstarpējā sacensība, bet gan lepošanās ar paveikto, sabiedrības informēšana par līdzcilvēku paveikto, iedrošinot arī citus aktīvai rīcībai.
Ar visiem Dižprojekts 2023 projektiem iespējams iepazīties ŠEIT!

SIA “Gardums” ir kūku bode Gulbenē, kuras pamatdarbība ir kūku un konditorejas izstrādājumu ražošana. Līdz ar projekta realizāciju, kūku bodes 3. stāvā tika labiekārtota atvērtā virtuve “Meistarnīca” un aprīkota ar virtuves mēbeļu komplektu un profesionālu virtuves tehniku, kas būtiski paplašināja SIA Gardums piedāvāto pakalpojumu klāstu, piedāvājot konditorejas meistarklases, degustāciju ekskursijas, telpu nomu privātiem pasākumiem, tematiskie vakari un iespēja rīkot arī citas meistarklases ar ārējo meistaru piesaisti.

Vairāk par projektu lasīt ŠEIT!

Izsludināta LEADER projektu pieņemšanas 1.kārta

Biedrība “SATEKA” izsludina atklātu projektu iesniegumu pieņemšanas 1.kārtu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Kopējās lauksaimniecības politikas stratēģiskā plāna 2023. – 2027.gadam intervences LA19 “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju, tostarp sadarbības aktivitātes un to sagatavošana” aktivitātē “Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas” rīcībās UD1 Atbalsts vietējās ekonomikas stiprināšanai un UD2 “Lauku biļete” uzņēmējdarbības attīstībai lauku teritorijā.

 Projektu iesniegumu pieņemšanas termiņš: 05.03.2024. – 05.04.2024.

Vairāk informācijas sadaļā LEADER=> LEADER 2023-2027=> Projektu konkursi=> 1.kārta

Atbalsta saņemšanas iespējas uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai Gulbenes novadā

31.janvārī notika  seminārs Gulbenes novada uzņēmējiem “Atbalsta saņemšanas iespējas uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai Gulbenes novadā”, ko organizēja biedrība “SATEKA”.

Pasākuma prezentācijas:
⇒SATEKAS piedāvājums UZŅĒMĒJIEM
⇒Nodarbinātības valsts aģentūras pasākumi darba devējiem
⇒ALTUM- BIZNESA UZSĀCĒJU PĒTĪJUMS
⇒Aktuālās LIAA programmas

Vairāk par pasākuma ietvaros atvērto koprades telpu lasīt ŠEIT

Esi aktīvs un iesaisties!

Ar Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “NVO fonds” atbalstu, biedrība “SATEKA” 2024.gada janvārī uzsāk darbu pie projekta “Mēs darām kopā!” īstenošanas.

Biedrības īstenotā projekta “Mēs darām kopā!” mērķis ir paaugstināt pilsonisko izpratni un apziņu par Gulbenes novada iedzīvotāju pilsonisko līdzdalības lomu, un, sekmēt kvalitatīvu un sistēmisku iedzīvotāju iesaisti un pilsonisko līdzdarbošanos teritoriālo (apkaimju) iedzīvotāju kopienu vajadzību apzināšanā, uz tām balstītu risinājumu īstenošanā un kopienu stiprināšanā Gulbenes novadā, sniedzot tām atbalstu to kapacitāti ilgtspējīgai attīstībai. Turpināt Esi aktīvs un iesaisties! lasīšanu