Aizvadītas apmācības Lietuvā par kontrastu terapiju

LEADER starpvalstu sadarbības projekta “Dabas spēks un pirts tradīcijas – sev, ģimenei un biznesam” ietvaros 2020. gada 17. un 18. janvārī piecu cilvēku sastāvā, no Biedrības “SATEKA” teritorijas, devāmies uz Lietuvas pilsētu Raubonys, lai piedalītos apmācībās – “Kontrastu terapija”.

Divas dienas, izbaudot saimnieku viesmīlību, tikāmies ar pirts draugiem no Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerības “Kaimiņi”, Lauku partnerības “Lielupe” teritorijas, Igaunijas un Lietuvas. Kopā mācījāmies par pirts tradīcijām citās zemēs, par kontrastu terapiju ejot pirtī un pareizu elpošanu. Apmācībās tika izstāstīts par dažādiem veidiem, kā var tikt izmantotas dabas veltes pirts rituālos, kas daudziem ir ne tikai veselīgs dzīvesveids, bet arī veido daudzu ģimeņu biznesu.

Interesanta bija arī blakus esošo ūdens dzirnavu apskate, kuru saimnieki atjauno. Tur bija iespēja ne tikai priecāties par mini zoodārzu pagalmā, bet saņemt arī plašu un izsmeļošu informāciju par aitkopību, vilnas pārstrādi, tās izmantošanu filcēšanā, veidojot dažādas skaistuma lietas pirts rituāliem. Lielāku interesi izraisīja saimnieku stāstījums par filcētās vilnas materiālu izmantošanu pirts celšanā un iekšējā interjera veidošanā. Klātesošie atzinīgi novērtēja sasniegto rezultātu pirts būvniecībā un to, ka aitkopība un vilnas pārstrāde ir labs veids ģimenes biznesam.

Divu dienu garumā tika baudītas praktiskas nodarbības, procedūras pirtī, kubulā un upē, kuru laikā varēja pilnveidot savas zināšanas, prasmes un iemaņas.
Apmācību dalībnieki mājās atgriezās, saņēmuši daudz pozitīvo sajūtu un ideju, lai pilnveidotu un sakārtotu savu veselību, dzīvi un biznesu.

Rakstu sagatavoja: apmācību dalībniece – Anita Aumeistere