“Mazo projektu konkursa 2019” noslēguma pasākums

Šā gada 7.februārī Stāmerienas pilī norisinājās Mazo projektu konkursa noslēguma pasākums. 2019.gada Mazo projektu konkursa tēma bija “Paaudze paaudzē!” – kopīgu tradīciju veidošana, vēstures apzināšana, dažādu prasmju un zināšanu nodošana no paaudzes paaudzē. Kopējais 2019.gada projektu konkursam piešķirtais finansējums sastādīja 3455,05 EUR. Konkursā tika saņemti 10 projektu pieteikumi, no kuriem 8 ieguva finansējumu. Pavisam bijušas astoņas Mazo projektu konkursa kārtas, kopā piešķirts finansējums 25184,36 EUR apmērā, atbalstot 61 projekta realizāciju no kopā saņemtiem 172 projektu pieteikumiem.

Pasākuma laikā projekta iesniedzēji un realizētāji prezentēja projekta rezultātā paveikto. (Prezentācijas var skatīt ŠEIT)

Kā pirmais tika prezentēts biedrības “Stāmeriena” realizētais projekts – “Stāmerienas puiši-vīri-vectēvi VAR!”. Projekta ietvaros, darbojoties trīs paaudžu Stāmerienas pagasta vīriem: puišiem, tēviem, vectēviem, tika izveidots koka grīdas segums ap leģendām apvīto Stāmerienas pils parka Mīlestības ozolu, lai pasargātu tā sakņu sistēmu. Tādējādi tika radīta ērta, droša, patīkama vide sabiedrībai, tūristiem, kāzu svinību viesiem un ikvienam Stāmerienas iedzīvotājam.

Līgo pagasta jauniešu grupa radošo dienu un citu aktivitāšu laikā saskatīja un iepazina Līgo pagasta cilvēkus un vērtības – dabas objektus (ozolus, dīķus, upītes). Pēc projekta “Saskati, iepazīsti un izmanto pagasta vērtības!” īstenošanas  sadarbībā ar vecās paaudzes cilvēkiem tika apkopoti vēstures materiāli un izveidots informatīvais stends, kas tika uzstādīts pagasta centrā.

Projektu “Laimes kāpnes” realizēja “Ķemeru” māju iedzīvotāji un draugi. Tā ietvaros, tika atjaunotas koka kāpnes atpūtas vietā “Sēravots”. Šo kāpņu vizuālo noformējumu veidoja  dažādu paaudžu Lejasciema pagasta iedzīvotāji un viesi, tādējādi radot funkcionālu un oriģinālu vides objektu.

Ar muzikālu noformējumu tika prezentēts ceturtais projekts – “Mirdzēt mirdz vainadziņš”, ko realizēja Rankas pamatskolas skolēnu pašpārvaldes un folkloras kopas “Dzīpariņi” dalībnieki. Projekta ietvaros, darbojoties jaunietēm kopā ar vecāka gada gājuma sievietēm,  tika izveidoti sasienamie vainagi un zīļu vainagi.

Kā nākamais tika prezentēts Druvienas jauniešu interešu grupas projekts – “No sirds uz sirdi!”. Šī projekta ietvaros tika iegādātas 3 sietspiedes un materiāli darbam ar sietspiedi – krāsas un rakeles. Organizējot darbnīcas, tika šūti auduma maisiņi, tos pēc tam apdrukājot  sietspiedes tehnikā, tika izveidotas savu pagastu prezentējošas dāvaniņas, ko arī klātienē saņēma citu projektu realizētāji. Sadarbojoties dažādu paaudžu cilvēkiem, kopīgiem spēkiem tika apkopots materiāls un izveidots buklets, kurā pieminēti Druvienas ļaudis.

Biedrība “Ceriņzieds” īstenoja projektu – “Āra tenisa laukuma iekārtošana un inventāra iegāde”. Projekta rezultātā tika pilnveidots Litenes stadions, izveidojot āra tenisa laukumu un iegādājoties aprīkojumu, lai nodrošinātu aktīvu atpūtu Litenes pagasta iedzīvotājiem un viesiem.

Septītais prezentētais projekts bija “No sirds uz sirdi”, ko realizēja Gulbenes evanģēliski luteriskās draudzes jauniešu iniciatīvas grupa. Tā mērķis, sadarbojoties draudzes jauniešiem ar vecāka gadagājuma cilvēkiem, bija Gulbenes evanģēliski luteriskās baznīcas teritorijas labiekārtošana – veikt apzaļumošanas darbus, izveidot apstādījumus un sakārtot vietu pie karoga masta.

Pēdējo projektu – “Mākslu parkam” prezentēja pārstāvji no Stāķu parka interešu grupas. Projekta ietvaros tika sakopta teritorija Stāķu parkā, Stradu pagastā. Parka teritorijā esošās betona konstrukcijas tika pārveidotas par betona atpūtas krēslu un betona dīvānu. Tika izveidots arī šaha un dambretes galdiņš, divi krēsliņi, uzstādīta atkritumu tvertne un izveidoti 9 rāmji un stabi disku golfa karšu uzstādīšanai. Betona atpūtas krēsls, dīvāns, galdiņš un disku golfa karšu rāmji tika veidoti flīžu un trauku mozaīkas tehnikā. Atpūtas vietai ir radies nosaukums – “Dabas viesistaba”.

Pēc visu astoņu projektu prezentēšanas, Alise aicināja dalībniekus piedalīties radošajās darbnīcās, kas bija saistītas ar realizētā projekta ideju – veidot glezniņas mozaīkas tehnikā. Dalībnieki bija atsaucīgi- izvēlējās sev tīkamu foto un tā rāmīti izveidoja mozaīkas tehnikā.

Kā katru gadu- pēc visu projektu prezentēšanas notika balsošana. Šogad balsošana notika ar pupiņām, katrs dalībnieks varēja sev piešķirtās pupiņas ievietot cita projekta podiņā. Uzvarētājs tika noteikts pēc spainīšos saņemto pupiņu skaita: kuram bija visvairāk, tas uzvarēja.

Par astotā mazo projektu konkursa uzvarētāju tika atzīts Stāķu parka interešu grupas realizētais projekts – “Mākslu parkam”, saņemot ceļojošo balvu- pulksteni “Pūce”. Projekta realizētājiem Alisei un Arvim Rubeņiem to pasniedza 2018.gada uzvarētāji – Druvienas Latviskās dzīvesziņas centra vadītāja  Baiba Eiduka.

Otrajā vietā ierindojās projekts – “Laimes kāpnes”, ko realizēja Lejasciema “Ķemeru” māju iedzīvotāji un draugi.

Savukārt biedrības “Stāmeriena” realizētais projekts – “Stāmerienas puiši – vīri – vectēvi VAR!” ieguva 3.vietu.

Pārstāvji no katra realizētā projekta saņēma pateicības diplomu, koka dēlīšus un podiņu ar balsojumā saņemtajām pupiņām, lai “iesētu” savas idejas nākotnei.

Paldies ikvienam, kurš iesaistījās projekta ideju radīšanā un īstenošanā! Šogad pavasarī tradīciju turpināsim- tiks izsludināts 9. Mazo projektu konkurss!

Informāciju sagatavoja Sintija Bogotā, projekta koordinatore