Rudens aktivitātes SAC “Jaungulbenes Alejas”

Ievārījumu pēcpusdiena

(bija paredzēta augustā, bet sakarā ar epidemioloģisko situāciju notika novembrī)

15.11.2021. tika organizēts pasākums – Ievārījumu pēcpusdiena. Pasākumā tika degustēti senioru  rehabilitācijas nodarbībās gatavotie ievārījumi. Tā kā pašu iestādītie augļu koki ražu vēl nenes, ievārījumi tiks gatavoti no Jaungulbenes piemājas ābeļdārzu dāvinātajiem un SAC “Jaungulbenes Alejas” darbinieku sagādātajiem augļiem un ogām.

Aktivitātes dienā sociālā aprūpes centra pavāres kopā ar senioriem cepa  pankūkas, pie kurām varēja nogaršot ābolu ievārījumus. Pavāres bija sagatavojusi mūsdienīgus un netradicionālus ievārījumus. Ievārījumu un pankūku pēcpusdiena tika pavadīta sirsnīgā un siltā atmosfērā, kas senioriem ļāva kavēties atmiņās par saviem ābeļdārziem. Sarunās seniori dalījās ar savām ievārījuma vārīšanas tradīcijām.

Augļu koku ieziemošanas talka

(bija paredzēta septembrī, bet sakarā ar epidemioloģisko situāciju notika novembrī)

22.11.2021. notika rudenīga aktivitāte- augļu koku un krūmu sagatavošana ziemai. Augļu koku stumbriem apkārt tika izveidotas sētiņas, kas aizsargās augļu kokus no meža dzīvniekiem. Talkā piedalījās SAC “Jaungulbenes Alejas” darbinieki, klienti un Jaungulbenes pagasta jaunieši. Jaunieši talkas laikā ieguva praktiskas prasmes par pareizu augļu koku un ogu krūmu ieziemošanu, tās nepieciešamību.