Pakalpojumu paplašināšana un pilnveidošana veterinārajā klīnikā

           “Ķepaiņu klīnika” papildinās Gulbenes novadā un tās apkārtnē pieejamos veterināros pakalpojumus, nodrošinot jaunas iespējas dzīvnieku tūlītējai izmeklēšanai un ārstēšanai. Vienuviet varēs izmantot rentgenu, ultrasonogrāfu, asins hematoloģisko analizātoru, inhalācijas narkozes aparātu un  veikt mīksto audu operācijas,  zobu higiēnu, urīna blīvuma izmeklējumus,  ādas, ausu un acu izmeklējumus un frizēšanas pakalpojumus.

            Ir prieks, strādāt savā novadā un var Gulbenes iedzīvotājiem piedāvāt modernākas diagnostikas metodes un uzlabot veterināro medicīnu mūsu apkaimē.

            Tādēļ tika realizēts projekts ar Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu lauku attīstībai apakšpasākumam “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītu vietējās attīstības stratēģiju” ar Nr. 18-07-AL05-A019.2103-000008 un nosaukumu: “Veterināro pakalpojumu paplašināšana un pilnveidošana SIA “Paulavet” Ķepaiņu klīnikā”. Projekta attiecināmās izmaksas ir EUR 5390.55 ar publisko finansējumus EUR 3773.38 un privāto finansējuma daļu: EUR 1617.17.

            Lai uzlabotu un dažādotu veterinārmedicīnas pakalpojumu klāstu Gulbenes novadā un apkārtnē ar projekta palīdzību “Ķepaiņu klīnikā”, Rīgas ielā 71, tika aprīkota ar modernām iekārtām, radot Gulbenes un tuvāko novadu iedzīvotājiem jaunus veterināros pakalpojumus:

1. Zobu higiēnas veikšana. Zobu problēmas dzīvniekiem Gulbenes novadā un visā Latvijā ir ļoti aktuālas. Ilgstoši bojāti zobi rada lielas sāpes, diskomfortu, nieru un sirds saslimšanas. Pirmā pazīme, ko ievēro dzīvnieku īpašnieki ir nepatīkama smaka no mutes, kuras cēlonis ir zobu un smaganu bojājumi. Veterinārie stomatologi pasaulē un Latvijā uzskata, ka zobu profilaksi jāveic katru gadu, lai izvairītoas no periodontīta. Parasti īpašnieki pie veterinārārsta griežas tad, kad saslimšana ir smaga un ir nepieciešama daudzu zobu izņemšana. Ar zobu skālera palīdzību tiek veikta profesionāla zobakmens noņemšana un mutes dobuma profilakse.
2. Elektrokauteris piededzina asinsvadus, samazina asiņošanas un šuvju nepieņemšanas risku. Jaunveidojumu izņemšana ir sarežģīta operācija, tie ir apasiņoti ar smalku asinsvadu tīklojumu, kuriem nepieciešams uzlikt daudz ligatūras. Šuvju uzlikšana ir laikietilpīga un atstāj sliktāku iespaidu uz operētās brūces sadzīšanu. Ar eletrokautera palīdzību daudzas operācijas var veikt ātrāk un mazāk traumatiski, radot ārstēšanai pozitīvāku iznākumu.
3. Pārnēsājams apmatojuma skūšanas aparāts ar dažāda lieluma asmeņiem palīdz veterinārārstiem dermatoloģisko slimību diagnosticēšana un ārstēšanā, operācijas un katetra ievadīšanas laukuma sagatavošana, dzīvnieka vizuālā izskata uzlabošanai.
4. Refraktometrs mēra urīna specifisko blīvumu, kas norāda uz nieru nefrona filtrācijas spēju. Veterinārās prakses laikā bieži saskaros ar urīnsistēmas problēmām, īpaši runčiem. Lai noteiktu precīzu slimības cēloni un diagnozi ir jāizvērtē vairākas orgānu struktūras: nieres, urīnpūslis, urīnkanāls. Pēc urīna specifiskā blīvuma nosaka turpmāko ārstēšanu un diētu.
5. Mūsdienīgs otoskops un oftalmoskops palīdz izmeklēt auss kanālu un aci, tādējādi precīzāk uzstādīt diagnozi.

Iekārtas jau tiek pielietotas darbā un pieprasījums pēc šiem pakalpojumiem ir liels, īpaši mutes dobuma higiēnai.

            Ilgtermiņa mērķis ir strādāt kā reģionālā ziemeļaustrumu veterinārā klīnika, maksimāli efektīvi izmantot iegādāto aprīkojumu un radot jaunus pakalpojumus. Strādājot gaišās un aprīkotās telpās, esam priecīgi palīdzēt dzīvniekiem un to saimniekiem.

Informē SIA “Paulavet”valdes locekle   Paula Mezīte