Projekts “Meistarības kalve”

Realizējot projektu “Meistarības kalve”, būs izveidota jaunatnes tehnisko iemaņu pilnveidošanas konteinertipa darbnīca 34,96 m2 platībā. Tajā gan jauniešiem, gan jebkuram Gulbenes novada tautas sporta cienītājam būs iespēja uzlabot savas iemaņas dažāda sporta inventāra sagatavošanā, uzturēšanā un kopšanā.

Tagad ir aktīvi sākusies slēpošanas sezona, izveidotajā “Meistarības kalvē” jaunieši citu gadu varēs mācīties kvalitatīvu un pareizu slēpošanas inventāra sagatavošanu gan sacensībām, gan ikdienas treniņiem. Pieredzējušie biedrības brīvprātīgie nodod savas zināšanas jaunajai paaudzei, lai nākotnē viņi patstāvīgi spētu veikt slēpju sagatavošanu. Līdz šim tādas telpas un vietas, kur jaunieši šīs tik ļoti nepieciešamās un noderīgās prasmes varēja apgūt, nebija, bet tā bija ļoti nepieciešama, jo fiziskā sagatavotība ir tikai daļa no panākumiem, otru daļu veido inventārs un tā pareiza sagatavošana un uzturēšana.

Tāpat šajā darbnīcā, turpmāk būs iespēja apgūt kā pareizi apieties ar tūrisma inventāru, apgūt pareizas un drošas darbības ar ieročiem – apgūs šaušanas pamatprincipus un ieroču apkopi.

Vasaras periodā darbnīcā tiks nodrošinātas apmācības velosipēdu un rolleru apkopē. Darbnīca būs vieta, kur jaunieši apgūs tehniskas nianses inventāra uzturēšanai starta kārtībā, pilnveidos savas prasmes.

Projekta Nr. 18-07-AL05-A019.2201-000012 “Meistarības kalve” kopējās attiecināmās izmaksas ir 24563.79 EUR, no tām ir Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai (ELFLA) publiskais finansējums ir 21702.41 EUR, un, Gulbenes novada pašvaldības līdz finansējums ir 2456,38 EUR.

Projekts tika īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” un pamatojoties uz biedrības “SATEKA” izstrādāto sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju 2015.- 2020.gadam ietvaros.

Informē biedrības “Sporta klubs “Lejasciems””  pārstāve Dana Puidze