Pieredzes apmaiņa „Ārstniecības augu/tēju un zāļu ievākšana” Mažeiķos, Lietuvā

No 9.-10.jūlijam starptautiskā sadarbības projekta Tūrisma attīstība. No tradīcijām līdz mūsdienīgam biznesam” (projekta Nr. 18-00-A019.333-000012) ietvaros norisinājās meistarklase un pieredzes apmaiņa Mažeiķos, Lietuvā, par „Ārstniecības augu/tēju un zāļu ievākšanu”.

Meistarklases vadīja un pieredzes apmaiņā dalījās Jadvyga Balvočiūtė – garšaugu un ārstniecības augu speciāliste, zinātniece, ārste un farmaceite. Viņa dalījās pieredzē kā no botāniskā dārza darbinieces kļuvusi par lielākās ārstniecības augu atvērtās saimniecības īpašnieci. Vadīja lekcijas un sniedza zināšanas par dažādu augu iedarbību. Galvenās diskusiju tēmas – dažādu garšaugu iepazīšana, audzēšanas nianses, kad, kur un kā pareizi ievākt garšaugus un ārstniecības zāļu tējas, kā veidot garšaugu un ārstniecības augu kombinācijas, kā arī to ietekmi uz cilvēku. Dalībnieki ieguva gan praktiskas zināšanas, ejot laukā un iepazīstoties ar augiem lauka apstākļos, gan darbu telpās, iepazīstot žāvēšanas, kaltēšanas, apstrādes u.c. procesus.

Šo divu dienu laikā dalībnieki guva zināšanas, kā tradicionālas vēsturiskas lietas, receptes un zināšanas izmantot mūsdienu tūrisma pakalpojumu dažādošanai, jaunu un inovatīvu produktu piedāvāšanai savās saimniecībās.