Dalība „Latvju pirts un veselības festivālā 2019”

Jelgavas novada Glūdas pagasta Nākotnes ciemā 26. un 27. jūlijā norisinājās piektais “Latvju pirts un veselības festivāls 2019”, kurā piedalījās arī starpvalstu sadarbības projekta “Dabas spēks un pirts tradīcijas sev, ģimenei un biznesam” (Nr.18-00-A019.333-000006) dalībnieki.

Sestdien, 27.jūlijā, visas dienas garumā norisinājās dažādas meistarklases un radošās darbnīcas, kurās dalībnieki varēja dažādas lietas un produktus pagatavot pašu rokām, iepazīties ar plašo dabas produktu pasauli un to pielietojumu ikdienā gan labsajūtai, gan veselībai.

Izzinošajā teltī varēja veidot zāļu paklājus, dabiskos kosmētiskos līdzekļus no ārstniecības augiem, darināt vaska sveces, dabīgos skrubjus ķermenim un garam, apgūt filcēšanas pamatus un saņemt padomus vasaras augu pielietojumam ziemas laika skrubjiem. Gulbenes novada lauku mājas „Pededzes” saimniece Ligita radošā darbnīcā demonstrēja, kā pagatavot bišu vaska ziedi.

Tāpat, visas dienas garumā varēja saņemt individuālas konsultācijas un latvju pirts procedūras pie zinošiem un pieredzējušiem pirtniekiem. Pirts teltī norisinājās pirts procedūru demonstrējumi – ķermeņa skrubju pagatavošanā un to pielietošanā, pašpēriena prasmju apgūšanā un ķermeņa masku pielietojumā.

Pēcpusdienā tika prezentēts jaunizveidotais buklets „Pirts ABC”, kurā sniegta informācija par to, kā jāsagatavojas pirtī iešanai, lai tās apmeklējums būtu veselīgs.