Nāc, iepazīsti, izgaršo!

SIA “Pakalnieši” ir realizējusi projektu Nr.20-07-AL05-A019.2103-000007 “Nāc, iepazīsti, izgaršo!”, kas tika realizēts Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma 19.2. “Darbības īstenšanas saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātē 19.2.1. “Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas”.

Projekta Nr.20-07-AL05-A019.2103-000007 “Nāc, iepazīsti, izgaršo!”  mērķis: SIA “Pakalnieši” mājas siera produkcijas apjoma palielināšana, jaunu produktu attīstīšana, aprīkot degustācijas telpu apmeklētājiem.

 

SIA “Pakalnieši” pirmsākumi meklējami 2009. gadā, kad uzsākta saimnieciskā darbība piena ražošanā, audzējot 6 govis. Neadekvāti zemo piena cenu dēļ , tika pieņemts lēmums pievērsties piena pārstrādei – siera ražošanai. 03.07.2012. tika nodibināts uzņēmums SIA “Pakalnieši”. Jau 2012.gadā uzņēmums reģistrējās kā mājražotājs.

Uz doto brīdi mājas apstākļos tiek ražoti 24 dažādu veidu sieri. Siera pieprasījums nepārtraukti palielinās ar katru gadu, regulāri tiek braukts uz vietējiem tirdziņiem. Šo gadu laikā, kopš “Pakalnieši” kļuvuši par oficiāliem mājražotājiem, iekarotas Gulbenes, Alūksnes, Madonas, arī Valmiermuižas tirdziņu apmeklētāju sirdis. Pieprasījums aug arī Rīgā un Pierīgā, kur reizi mēnesī “Pakalnieši” savu preci piedāvā konkrētās vietās.

Šobrīd pircēju iemīļotie Pakalniešu sieri top pavisam jaunās telpās! Ražotne paplašinājusies turpat-  Pakalniešu sētā, gandrīz 100 gadus senā saimniecības ēkā, kura nu ieguvusi pavisam jaunu veidolu. Vienā ēkā ar siera ražotni, uzņēmums par saviem līdzekļiem ir izveidojis degustāciju telpu.

Pēdējo trīs gadu laikā ir augusi patērētāju interese par uzņēmuma SIA “Pakalnieši” piedāvāto produkciju un tā ražošanas procesu. Katru gadu ražotnes apmeklētāju, ekskursantu skaits kļūst arvien lielāks. Cilvēkiem, kas jau ir pazīstami ar uzņēmuma produkciju un tiem, kuri ir informēti par šo uzņēmumu un ir radusies interese, tiek dota iespēja apmeklēt ražotni, lai pavērotu, kā visa produkcija tiek radīta. Ražotie sieri ir roku darbs, līdz ar to šiem sieriem ir īpaša vērtība. Siera kvalitātes pamatā ir labs piens, piedevas un darbs, kas veikts ar īpašu mīlestību. Vienā dienā tas tiek gatavots, bet jau nākamajā dodas pie patērētājiem.

Tā kā uzņēmumā ir plašs un daudzveidīgs ražotās produkcijas piedāvājuma klāsts, tas tiek piedāvāts degustēšanai. Lai ražotnes apmeklējumus padarītu daudz ērtākus, tika izveidota degustācijas telpa. Šajā telpā varēs norisināties produkcijas degustācija, semināri un citi ar ražošanu un apmeklējumiem saistītie pasākumi.

Kā zināms, vietā, kur cilvēks jūtās gaidīts un aprūpēts, viņš atgriežas- kopā ar draugiem, kolēģiem, lai iegūtu jaunas, pozitīvas emocijas un izbaudītu neaizmirstamas garšas. Apmeklētājiem būs nodrošināta īpaša un personīga pieeja ikvienam, kas ierodas izgaršot un ieraudzīt siera garšu tapšanas procesu.

Plānoto apmeklētāju grupas dalībnieku skaits svārstīsies no 5 cilvēkiem līdz pat 80 cilvēkiem. Piedāvātais degustācijas pasākuma ilgums  aptuveni 1,5 h, kuru laikā paredzēta gan ražošanas telpu apmeklēšana, gan degustācijas un uzņēmuma prezentācija.

Projekta Nr.20-07-AL05-A019.2103-000007 “Nāc, iepazīsti, izgaršo!” kopējās izmaksas: EUR 12 383,34, no kurām attiecināmās izmaksas ir EUR 12 019,34, no tām, ELFLA publiskais finansējums: EUR 8 413,54.

Projekta realizācijas laikā tika iegādāts:

  1. Jaunu pamatlīdzekļu un programmnodrošinājuma iegāde:

– galdi un krēsli degustācijas telpas aprīkošanai

– datortehnikas un aprīkojuma komplekts prezentāciju nodrošināšanai

  1. Vispārējās izmaksas: Projekta izstrāde

 

Informāciju sagatavoja SIA “Pakalnieši” valdes locekle Ineta Dambrova