Klientu ērtībām SIA “Sonāte” paplašina telpas

SIA “Sonāte” ir realizējusi projektu Nr.17-07-AL05-A019.2103-000003 “Atpūtas kompleksa “Sonāte” pārbūve”, kas tika īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” un pamatojoties uz biedrības “SATEKA” izstrādātās sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju 2015.- 2020.gadam ietvaros, kā arī ieguldot uzņēmuma līdzekļus.

Projekta Nr.17-07-AL05-A019.2103-000003 “Atpūtas kompleksa “Sonāte” pārbūve”  mērķis bija projekta realizācijas gaitā pārbūvēt “Sonātes” ēku, kurā atrodas atpūtas komplekss ar kafejnīcu, viesu namu, banketa, zāli un pirti.

Projekta ietvaros ir pārbūvētas un paplašinātas kafejnīcas telpas no 44.3 kvm uz 130 kvm. Tas ļaus 12 personu vietā apkalpot 25 personas, kas ir svarīgi tūrisma sezonas laikā. Līdz šim nevarējām uzņemt visus klientus vietu trūkuma dēļ, kā arī telpas bija novecojušas.       Kafejnīcas telpu dizains  veidots veclaicīgā stilā, sienas apdarītas ar akmeni un veco laiku ķieģeļiem, nesoša konstrukcija no koka brusām. Līdzīgā stilā ir izbūvēta banketzāle, kas ir viesu iecienīta, pateicoties dizaina un labas virtuves darbībai. Savukārt, atjaunotās un paplašinātās virtuves telpas ir izveidotas tā, lai tās atbilstu sanitārajām normām. Virtuves telpa no 19.8 kvm ir paplašināta līdz 43.2 kvm.

 Projekta īstenošanas laikā ir pārbūvētas viesu nama istabas, jo telpas ir morāli un fiziski novecojušas, bez WC un dušām.  Ir izbūvēti 7 numuriņi ar 15 guļvietām, triju veco numuru vietā.

 Ir nomainīts visas ēkas jumts no šifera uz skārda jumtu māla dakstiņu krāsā, nosiltināti visas ēkas bēniņi. Tā rezultātā samazināsies malkas patēriņš apkurei, izmešu daudzums un būs patīkamāks mikroklimats telpās. Iepriekš daudzi klienti nemaz nepiestājās, jo ēka no ārpuses izskatījās nepievilcīga, kas samazināja uzņēmuma ieņēmumus. Ir jāpiebilst, ka 1823.gadā būvētā ēka, kurā būvdarbus veikušas vairākas paaudzes un varas, pārbūves laikā sagādāja dažādus neparedzētus pārsteigumus. Pēc trīs gadiem  “Sonātes” ēka svinēs 200 gadu jubileju, taču gribam teikt, ka ēka pēc veiktajiem darbiem svinēs vēl vismaz 300 gadu jubileju.

            Projekta rezultātā varēsim nodarbināt vismaz par vienu darbinieku vairāk, radot papildus darba vietu vietējiem iedzīvotājiem.

SIA “Sonāte” kā ģimenes uzņēmums darbojas kopš 1993.gada 1 aprīļa. Uzņēmums atrodas ainaviski skaistā vietā starp Stāmerienas un Pogas ezeru, Stāmerienas pagastā, kas ir ļoti bagāts ar kultūrvēsturisko mantojumu, tamdēļ to apmeklē daudz tūristu un atpūtnieku. SIA “Sonāte” pamatnodarbošanās ir tūrisma nozare: sniedzam viesu nama pakalpojumus ar 25 vietām un ēdināšanas pakalpojumus: bārs- kafejnīca, kura telpās var apkalpot 20 klientus. Vasaras laikā darbojas vasaras nojume, kurā var apkalpot 18 klientus. Tiek nomātas telpas semināriem un nometnēm un citiem pasākumiem līdz 60 personām. Atpūtas kompleksa klientiem tiek piedāvāta pirts, laivu un katamarānu noma, makšķerēšanas iespējas viesu nama dīķī un blakus esošajos ezeros. Klientu ērtībām ir sakārtota peldvieta, futbola un volejbola laukums.

Projekta kopējās izmaksas: EUR 197 770,40 EUR, no kurām kopējās attiecināmās izmaksas ir EUR 55 750,60, no tām, ELFLA publiskais finansējums: EUR 39 025,42.

Informāciju sagatavoja SIA “Sonāte” valdes locekle Arita Poļaka