Izveidota klausāmgrāmatu ierakstu studija

Mēs, SIA “KlausāmNAMI”, ar prieku ziņojam, ka, uzvilkuši skaistu izdarītā kažoku, esam gatavi ziemai, kurā pildīt ausu telpas ar balsu samtu. Klausāmgrāmatu ierakstu studija un interneta platforma, lai balsis savienotu ar ausīm ir tapusi, un tās virtuālā adrese ir klausamnami.lv . Šī vietne veidota kā ērta un vienkārša iespēja klausītājiem klausīties, bet autoriem un izdevējiem dalīties ar sevis paveikto. Lai gan uzsāksim vien ar dažām pašu veidotajām klausāmgrāmatām (Valdis Atāls ‘’Uz domu stāvās kraujas’’, Antuans de Sent Ekziperī ‘’Mazais princis’’, Ivo Puriņš ‘’Dienu nesējs’’, Aivars Aivieksts ‘’Aprīļa atraitne’’, Agris Vanags ‘’Laimas pēdās’’, Mikus Rotavots ‘’silTUms klātESošs’’, ‘’Latvijas Republikas Satversme’’, ‘’Vispārējā cilvēktiesību deklarācija’’), mēs esam pārliecināti, ka balsīs izteikto vārdu kultūra pavisam drīz uzplauks arī pie mums, un teju katrs lasītājs pa kādai reizei baudpilni sastapsies ar grāmatām bez svara.

Studija ir atvērta uz sadarbību ar autoriem, kuri vēlas savus darbus izveidot par dzirdamiem un citādāk sasniedzamiem saviem lasītājiem.

Audiogrāmatu ierakstu studija un vietne klausamnami.lv  ir tapušas pateicoties projekta Nr.20-07-AL05-A019.2103-000010 “Klausāmviela “Klau!”” realizācijai. Projekta kopējās izmaksas bija EUR 22271,71, no tām attiecināmās izmaksas ir EUR 20000,00. Saņemts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) publiskais finansējums EUR  14000,00 apmērā.

Projekta mērķis “Izveidot klausāmgrāmatu ierakstu studiju un interneta vietni to izplatīšanai, radīt jaunu darba vietu, lai veidotu un veicinātu klausāmgrāmatu veidošanu un izplatīšanu latviešu valodā”.

Projekts tika īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” un pamatojoties uz biedrības “SATEKA” izstrādātās sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju 2015.- 2020.gadam ietvaros.

Informāciju sagatavoja SIA “KlausāmNAMI” valdes loceklis Mikus Bulmeisters