Aizvadīta meistarklase par meža resursu pielietošanu skaistumam un labsajūtai

Š.g. 12.augustā biedrības “Lauku partnerība “ZIEMEĻGAUJA”” darbības teritorijā, atpūtas kompleksā “Trīssaliņas”, Grundzāles pagastā, Smiltenes novadā notika praktiska meistarklase “Meža veltes skaistumam un labsajūtai”.

Praktisko meistarklasi vadīja pirts meistare, SIA „Pirts skola” ilggadējā pasniedzēja Dzintra Abarone. Meistarklases laikā dalībnieki gatavoja pirts skrubjus un krēmus/ziedes no dabīgām izejvielām, ko var iegūt no mežā pieejamajiem resursiem.

Meistarklases sākumā dalībnieki iepazinās ar mežā pieejamajām veltēm, kuras mājas apstākļos var izmantot sevis palutināšanai kosmētikas un pirts jomās.

Gatavojot sāls skrubīšus, augu izvilkumus un ziedes, tika runāts par pozitīvo augu  un aromātu iedarbību, ņemot vērā katra cilvēka organisma jūtību pret alerģijām. Būtiski ir zināt, kurus drošos augus var likt skrubīšos, krēmos un balzāmos, savukārt, no kuriem indīgajiem augiem vajadzētu izvairīties.

Meistarklases noslēgumā  dalībnieki gāja pirtī, kur pirts meistares pavadībā veica pirts rituālu  ar pašu pagatavotiem skrubīšiem.

Kā atzina dalībnieki, šī meistarklase paplašināja zināšanas par mežā pieejamajiem resursiem, kurus var izmantot ikdienā savai labsajūtai un skaistumam, kā arī pozitīvi papildināt pirtī iešanas rituālu.

Meistarklase norisinājās starptautiskā sadarbības projekta Nr. 18-00-A019.333-000014 “Sēņu ceļš” ietvaros. Šī projekta aktivitātēs iesaistās Latvijas sadarbības partneri no biedrības “Lauku partnerība “ZIEMEĻGAUJA””, biedrības “Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerības “Kaimiņi”” un biedrības “Ropažu Garkalnes partnerības”. Vadošais sadarbības partneris biedrība “SATEKA”.