Vasara Druvienā – aktīvs nometņu laiks

Arī šovasar Druvienā neiztiekam bez bērnu smiekliem, čalām, galvenais – radošām un izglītojošām nodarbībām, aktivitātēm un darbnīcām. Druvienā notikušas divas bērnu un jauniešu nometnes, kā arī tradicionālā kokļu izgatavošanas darbnīca.

No 12. līdz 16. jūlijam tika organizēta bērnu un jauniešu nometne “Meklētāju nometne”, kurā piedalījās 20 dalībnieki. Nometnes tēma bija – dārgumu meklēšana. Katru dienu devāmies kādā pārgājienā. Nometnes dalībnieki tika vesti uz Druvienas Veco skolu-muzeju, kurā pastāstīts par tā vēsturi, kopīgi gleznojām muzejā redzētās lietas, meklējām dažādus priekšmetus un fragmentus no muzejā esošajiem eksponātiem. Nometnes laikā dalībniekiem bija iespēja būt arī Silmaču muzejā, kur kopā ar Silmaču saimnieci tradicionāli tika ceptas pankūkas. Silmaču muzeja teritorijā tika izstaigāta arī latviešu zīmju taka. Braucienā uz Tirzas braslu bērni ķēra tauriņus, pētīja ūdens mērītājus, spāres. Savukārt no 2. līdz 6.augustam norisinājās bērnu  nometne „Mācies! Radi! Atpūties!”. Jūlija beigās kokļu darbnīcā izgatavotas piecas kokles.

Nometņu laikā aktīvi tika izmantota labiekārtotā peldvieta, kas atrodas pie Druvienas muižas centra dīķa (projekta Nr. 19-07-AL05-A019.2202-000001 “Druvienas muižas dīķa un tā teritorijas sakārtošana”), tāpat apmeklētājus un nometņu dalībniekus joprojām saista Druvienas muižas pils tornis (atjaunots projektā  “Druvienas muižas pils torņa atjaunošana” Nr. 16-07-AL05-A019.2202-000011).

Vanda Jurita Bariņa, Druvienas Latviskās dzīvesziņas centra vadītāja