Darbnīcā apgūst dekoru izgatavošanu no meža nekoksnes resursiem

Š.g. 14.decembrī, Druvienas Latviskās dzīvesziņas centrā notika praktiskā darbnīca “Meža velšu izmantošana dizainā un interjerā”.

Praktisko darbnīcu vadīja ar pieredzi bagātās meistares Inese Zvejniece no Druvienas un Inga Nagle no Lejasciema.

Meistares Ineses Zvejnieces vadībā dalībnieki no kārklu sloksnītēm izgatavoja skaistus dažāda izmēra  dekorus “Zvaigznītes”, kurus var izmantot gan kā Ziemassvētku dekorus vai eglītes rotājumus, gan ikdienā, papildinot interjera elementus.

Savukārt meistare Inga Nagle dalījās ar savām prasmēm, izmantot mežā pieejamos nekoksnes resursus, lai no tiem veidotu dažādus dekorus. Darbnīcas laikā dalībnieki veidoja zaru un klūgu pamatnes, ko var vēlāk izmantot Adventes vainagiem vai papildināt iekštelpu un āra kompozīcijas. Tika izveidoti arī Adventes vainagi, izmantojot egļu zarus un čiekuriņus, kuriem īpaša dekorēšana nav nepieciešama, jo mežā pieejamo resursu bagātība ir ļoti daudzveidīga.

Dalībniekiem bija iespēja iegūt zināšanas zaru bumbu veidošanā, kuras var izmantot gan kā iekštelpu, gan kā ārtelpu dizaina elementus. Darbnīcā tapa vairākas šādas zaru bumbas.

Kā atzina dalībnieki, šī darbnīca paplašināja zināšanas par mežā pieejamajiem nekoksnes resursiem, kurus var izmantot dizainā un interjerā, ko ikdienā nemaz nepamana un neievāc, kā arī iegūtās prasmes būs noderīgas dekoru izgatavošanā saviem mājokļiem vai darba vietām.

Darbnīca norisinājās starptautiskā sadarbības projekta Nr. 18-00-A019.333-000014 “Sēņu ceļš” ietvaros. Šī projekta aktivitātēs iesaistās Latvijas sadarbības partneri no biedrības “Lauku partnerība “ZIEMEĻGAUJA””, biedrības “Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerības “Kaimiņi”” un biedrības “Ropažu Garkalnes partnerības”. Vadošais sadarbības partneris biedrība “SATEKA”.