PIEREDZES APMAIŅAS PASĀKUMS GULBENES NOVADĀ

Šī gada 26.aprīlī Gulbenes novada un Alūksnes lauku partnerības teritorijā- Alūksnes novadā esošie un topošie tūrisma uzņēmēji, mājražotāji, amatnieki un tūrisma speciālisti piedalījās pieredzes apmaiņas pasākumā, kura ietvaros tika apmeklēti Gulbenes novadā esošie tūrisma uzņēmēji.

Pieredzes apmaiņas rīts sākās Litenes pagastā ar lauku mājas “Pededzes” saimnieču Oksanas  un Ligitas pieredzes stāstiem. Viņas iepazīstināja ar savas saimniecības piedāvājumu tūrisma jomā – nakšņošanas, pirts pakalpojumi, laivu un velosipēdu noma, makšķerēšana, telpu un piknika vietas, ekskursiju garšaugu pasaulē, izzinošas darbnīcas, piemēram, skrubju, vīraku, bišu vaska krēmu gatavošana un citas darbnīcas, kā arī ar gatavoto mājražošanas produkciju un tās realizēšanas īpatnībām un sadarbību ar vietējiem uzņēmējiem.

Turpat, lauku mājā “Pededzes”, ar saviem pieredzes stāstiem dalījās laivu nomas “Pededzes laivas” un “laivot.lv” pārstāve Anna Maļiņina, lāzertaga  SIA “LASERTAG LATGALE” pakalpojuma sniedzēja Linda Kļaviņa un Litenes pagasta entuziaste, gide – Maija Leimane. Maija pastāstīja par veiksmīgo Litenes pagasta pārvaldes sadarbības pieredzi ar pagasta tūrisma uzņēmējiem, vienkopus veidojot, kopīgus piedāvājumus ar pagastā esošajiem tūrisma uzņēmējiem un apskates objektu īpašniekiem. Litenes pagasta pārvalde ik gadu organizē pagasta tūrisma uzņēmēju tikšanos, lai apspriestu, kā ir gājis un izvirzītu prioritātes tekošajam gadam. Šogad tiek plānots izdot jaunu Litenes pagasta tūrisma bukletu.

Tālāk pieredzes apmaiņas dalībnieki devās uz Vecstāmerienu, lai izzinātu atpūtas kompleksa “Sonāte” piedāvājuma dažādošanas nozīmi klientu piesaistē. Atpūtas kompleksa piedāvājumā ietilpst ne tikai nakšņošana, bet arī ēdināšanas pakalpojumi, makšķerēšana, laivu noma, telts un piknika vietas.

            Pieredzes apmaiņas dalībnieki viesojās “Rubeņos” Stradu pagastā, kur saimnieko Rubeņu ģimene. Alise un Arvis dalījās pieredzes stāstā par savas uzņēmējdarbības attīstību un sadarbību ar dažādiem partneriem. SIA “RWW” nodarbojas ar kokapstrādi un piedāvā radošās darbnīcas. Savukārt, atpūtas vietā “Rubeņi” tiek piedāvāts organizēt privātus vai korporatīvus pasākumus, sadarbojoties ar citiem uzņēmumiem tiek piedāvāts ēdināšanas, alternatīvu naktsmāju izveides, izklaides un citi pakalpojumi.

            SIA “Pakalnieši” īpašniece Ineta Dambrova iepazīstināja ar degustācijas zāli un  mājas sieru ražotni, kurā top mīkstais siers ar vairāk kā 25 veidu piedevām, siera bumbiņas un citi piena produkti. Saimniecībā tiek piedāvātas ekskursijas, kuru laikā dalībniekiem ir iespēja ielūkoties siera ražošanas procesā, nodegustēt populārākos siera veidus un izzināt visu par un ap mājražotāja dzīvi. Īpašniece arī uzsvēra, cik būtiski ir popularizēt savu produkciju un sadarboties ar citiem uzņēmējiem, minot, pozitīvo sadarbību ar SIA “Gulbenes-Alūksnes bānīti”.

            Dalībnieki viesojās “Tālavas sidra” ražotnē, kurā top autentiski un kvalitatīvi dzērieni, kas tiek gatavoti no vietējām izejvielām – īpaši izraudzītiem un ar rokām lasītiem āboliem. Uzņēmums specializējas ne tikai uz sidra ražošanu, bet arī ekskursijām un degustācijām, lai apmeklētājus izglītotu par sidra tapšanas procesu.  Kā uzsvēra uzņēmuma pārstāve, degustācijas tūru organizēšanā tiek veidota sadarbība ar citiem uzņēmumiem, piemēram, degustācijās tiek piedāvāts ne tikai sidrs un citi ražotnē tapušie dzērieni, bet arī vietējais mājas siers, tādējādi, apmeklētājos radot vēlmi iepazīt arī citus novada uzņēmējus.

Vislielāko interesi pieredzes apmaiņas dalībnieki izrādīja par SIA “Gulbenes – Alūksnes bānītis” pieredzi uzņēmējdarbības dažādībā, piedāvājot ne tikai šaursliežu dzelzceļa pārvadājumus, atpūtas braucienus, ekskursijas depo, piedāvājums velotūristiem, pirts un naktsmītnes pakalpojumus, bet arī vietējās produkcijas degustācijas. Uzņēmuma pārstāvis Raitis Melders dalījās pieredzē par līdzšinējo sadarbību ar novada uzņēmējiem, piedāvājot tematiskos braucienus, kuros dalībniekiem tiek piedāvāts degustēt sieru, vīnu, medu un citus vietējos gardumus. Pieredzes apmaiņas dalībnieki diskusijās sprieda par iespējām savstarpēji sadarboties vietējiem uzņēmējiem, amatniekiem, mājražotājiem un iedzīvotājiem.

Pēdējais apmeklētais uzņēmums bija kūku un konditorejas izstrādājumu ražošanas uzņēmums –  SIA “Gardums”. Uzņēmuma īpašniece Inese Veismane piedāvāja ielūkoties kūku bodē, kurā līdztekus savas produkcijas tirdzniecībai tiek piedāvāts iegādāties arī citu vietējo uzņēmēju saražoto produkciju. Kā viņa uzsvēra, ir ļoti būtiska savstarpējās sadarbības nozīme vietējo mājražotāju un amatnieku produkcijas realizācijai vienuviet, it īpaši attālākos reģionos.

No pieredzes apmaiņas dalībniekiem izskanēja pozitīvi viedokļi un atsauksmes, ka šāda veida pieredzes apmaiņas pasākumi, kopā ar citiem uzņēmējiem, ļauj iepazīt arī sava novada un kaimiņu novada uzņēmējus un veicināt savstarpējo sadarbību.

Pieredzes apmaiņas pasākums norisinājās starpteritoriālā sadarbības projekta Nr.19-00-A019.332-000006 “Bānīša zemes labumi – 33 km garumā un platumā!” ietvaros.