Aktuāli

Madonas biznesa inkubators aicina apmeklēt atvērtos pasākumus

18.10.2018.


23. oktobrī, LIAA Madonas biznesa inkubatorā norisināsies pasākums “Burgers ar zinātnieku” . Pasākums ir atvērts ikvienam interesentam, taču individuālās konsultācijas ar tehnoloģiju skautiem (no plkst. 12.00 līdz 15.30) vērtīgas būs tieši IT un pārtikas jomā strādājošajiem uzņēmējiem (un tiem, kuri par tādiem vēlas kļūt). 

Saite uz programmu un reģisrācijas anketu: http://www.liaa.gov.lv/lv/pasakumi/informativs-pasakums-burgers-ar-zinatnieku-23-okt-2018-madona

 

25. oktobrī plkst. 13.00 Madonas biznesa inkubatoru apmeklēs Patentu valdes pārstāvji, lai sniegtu informāciju par preču zīmju un dizainparaugu reģistrāciju kā arī patentu piešķiršanas kārtību.

  

Biedrības "SATEKA" Kopsapulce 02.11.2018. plkst. 15.00

18.10.2018.

 

Biedrība "SATEKA" aicina biedrības biedrus un biedrorganizāciju pārstāvjus uz biedrības Kopsapulci 02.11.2018. plkst. 15.00 biedrības biroja telpās- Ābeļu ielā 17, Gulbene (Lejas aptiekas mājā, 2.stāvā pa labi).
 

Kvoruma trūkuma gadījumā atkārtota Kopsapulce notiks 02.11.2018. plkst. 15.30.


Plānotā dienas kārtība:

1. Statūtu grozījumu apstiprināšana

2. Informācija par SVVA stratēģijas ieviešanas gaitu 2018.g. un plānotajām kārtām 2019. -2020.gados.

3.Informācija par sadarbības projektu aktivitātēm un dalības iespējām

4. Cita informācija un debates

 

 

Tiks modernizēta autoapmācības bāze

18.10.2018.

 

Tiek uzsākts realizēt projekts ar Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu lauku attīstībai  apakšapasākumam “Darbības īstenošanā  saskaņā ar sabiedrības  virzītu vietējās  attīstības stratēģiju” ar Nr.18-07-AL05-A019.2103-00014 “Kvalitatīvas auto apmācības pakalpojumu sniegšana modernizējot apmācības bāzi- pilnveidojot esošo pakalpojumu” ‘Viļņa Zvirgzdiņa sniegtajam pakalpojumam.  Projekta attiecināmās izmaksas 17876 EUR ar publiskā finansējuma daļu : 12513.20 EUR.

Projekta īstenošanas rezultātā tiks iegādāta jauna automašīna, kas uzlabos apmācības kvalitāti un arī apstākļus, kādos tiks apmācīts kursants.  Pašreiz tiek apgūts finansējums, lai iegādātos automašīnu no izvēlētā piegādātāja.

Un domājams, ka  jauno automašīnu jau varēs sākt izmantot apmācībām jau no 2018.gada 1.novembra. Tā kā - gaidīsim auto un par to tālāk informēsim.

 

Informāciju sagatavoja:

 

Projekta realizētājs Vilnis Zvirgzdiņš

 

 

Inovācija tūrismā - lux namiņi uz salām

18.10.2018.

 

    

Atpūtas kompleksā "Dīķsalas" trešajā paplašināšanās kārtā SIA “MG Island” realizējusi projektu Nr.16-07-AL05-A019.2101-000009 "Inovācija tūrismā - lux namiņi uz salām", kas tika realizēts Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma 19.2. „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes 19.2.1. „Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas” ietvaros.

Projekta ietvaros ir paplašināti esošie zivju dīķi, sasniedzot kopējo dīķu platību gandrīz 3 hektāri. Projekta ietvaros tika izrakts dīķis ar aptuveno platību 2 hektāri. Jaunizraktajos dīķos mākslīgi tika izveidotas 5 salas. Uz četrām no šīm salām tika uzbūvētas lux mājiņas.

Vairāk par projektu lasīt ŠEIT! 

 

Aicinām 24. un 25.oktobrī piedalīties pieredzes apmaiņas braucienā. 

03.10.2018.

Biedrība “SATEKA” šī gada 24. un 25.oktobrī aicina Gulbenes novada mājražotājus, amatniekus un mazos uzņēmēju piedalīties divu dienu pieredzes apmaiņas braucienā “IEDVESMOJIES! MĀCIES! RADI!" uz lauku partnerības “Lielupe” teritoriju – Ozolnieku un Jelgavas novados, kurā visi interesenti varēs smelties pieredzi un iedvesmu jauniem darbiem un idejām.

Pasākumā iekļauta ciemošanās pie vietējiem ražotājiem un tūrisma pakalpojumu piedāvātājiem abos novados, kas ne tikai veiksmīgi īsteno savas ieceres, bet arī inovatīvi apvienojuši pamata peļņas avotu ar interesantiem tūrisma piedāvājumiem.

Ar pieredzes apmaiņas brauciena programmu var iepazīties ŠEIT.

 

Transports, diskusijas un pieredzes apmaiņa saimniecībās, objektu apskate, kafijas pauzes un degustācijas saimniecībās, nakšņošana, vakariņas pirmajā dienā, brokastis otrajā dienā un pusdienas abās dienās ir bez maksas.

 

Pieteikšanās: 

- Pieredzes apmaiņas braucienam aicinām pieteikties zvanot pa tālruni 29177019 vai rakstot uz e-pastu: daiga@sateka.lv, norādot vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju;

 - Piesakoties lūdzam informēt par vēlamo iekāpšanas vietu;

- Tā kā autobusā vietu skaits ir ierobežots, aicinām Jūs pieteikties savlaicīgi.

 

* Informējam, ka pasākuma laikā tiks fotografēts. Iegūtie foto materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.

 

 

Floristikas darbnīca " Dabas skaistums- dabā un mūsmājās"
22.09.2018.
     
21.un 22.septembrī viesu namā "Upesrūķi", Garkalnes novadā, noritēja pirmās aktivitātes LEADER starptautiskā sadarbības projekta nr.18-00-A0190.333-000014 "Sēņu ceļš" ietvaros.

Kā pirmā aktivitāte tiek realizēta floristikas darbnīca " Dabas skaistums- dabā un mūsmājās". Darbnīcas dalībnieki kopā ar lektori Sanitu Ciprusi devās mežā vāk dažādus dabas materiālus, no kuriem gatavoja dažādus dekorus.

  
 
Industriālo mēbeļu ražotnes izveide – SIA “Z&Z furniture”
22.09.2018.
 
   

Realizēts projekts ar Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu lauku attīstībai apakšpasākumam “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītu vietējās attīstības stratēģiju” ar Nr. 17-07-AL05-A019.2103-000013 “Industriālo mēbeļu ražotnes izveide – SIA “Z&Z furniture””. Projekta īstenošanas rezultātā ir izveidota firma SIA “Z&Z furniture”, kas nodarbojas ar industriālo mēbeļu ražošanu. Ar projekta atbalstu ir pārbūvētas noliktavas telpas Gulbenē, Litenes ielā 20, kas šobrīd ir atbilstošas ražotnes vajadzībām –metālapstrādes daļa, kokapstrādes daļa, krāsotava, noliktava. Ir izveidota ūdens un kanalizācijas sistēma,kā ari ierīkota centrālā apkures sistēma.Telpas ir aprikotas ar modernām ražošanas iekārtām.
Vairāk par projektu var lasīt ŠEIT.

 

Būs iespēja iesaistīties starptautiskās sadarbības projekta “Tūrisma attīstība. No tradīcijām līdz mūsdienīgam biznesam.” aktivitātēs 

18.09.2018.

 

Biedrība “Ropažu Garkalnes partnerība” sadarbībā ar Liepājas rajona partnerību, Saldus rajona attīstības biedrību, biedrību “SATEKA” no Gulbene novada un vietējām rīcības grupām no Moldovas, Lietuvas un Gruzijas ir uzsākusi starptautiskā sadarbības projekta “Tūrisma attīstība. No tradīcijām līdz mūsdienīgam biznesam” īstenošanu. Projekta mērķis ir veicināt tūrisma uzņēmējdarbības pilnveidošanu partneru teritorijās, radīt jaunus inovatīvus tūrisma produktus un pakalpojumus.

Projektā Plānotās aktivitātes:

· semināri un apmācības projektā iesaistītajās teritorijās: Ropaži, Garkalne, Gulbene, Liepāja, Saldus, Kazbegi (Gruzija), Mažeiķi (Lietuva), Utena (Lietuva), Sireti un Anenii-Noi (Moldova);

· jaunu produktu radīšana, radošās darbnīcas, pieredzes apmaiņa;

· kopīgas projektā iesaistīto pušu darbnīcu un pakalpojumu, produktu digitāla izdevuma radīšana;

· 1-2 reizes gadā ekonomikas forums pārmaiņus Latvijā, Lietuvā, Moldovā un Gruzijā, ar semināriem, darbnīcām, tīklošanās sesijām, kā arī izstāde-gadatirgus ar iespēju tirgot savu produkciju un piedāvāt pakalpojumus;

 · Tiks piedāvāti tūrisma gala mērķi un veidotas tikšanās ar tūrisma operatoriem. Iepazīstinot ar iespējām izvēlēties interesējošo jomu: – kulinārija (maize, medus, siers, tradicionālās virtuves, u.c), biškopība (dažādi tās veidi un produkcija), amatniecība (kalēji, audēji, rotkaļi, kokgriezēji u.c.).

Vairāk par projektu var lasīt ŠEIT!

 

Siera ražošanas attīstība SIA "Pakalnieši"

14.09.2018.

  

      

SIA “Pakalnieši” realizēts projekts Nr.18-07-AL05-A019.213-000011 „Siera ražošanas attīstība-2” Latvijas lauku attīstības programmas 2014-2020. gadam apakšpasākumā 19.2 ”Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējas attīstības stratēģijas aktivitātes” 19.2.1 „Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas”.
Projekta mērķis- produkcijas apjoma palielināšana, jaunu produktu attīstīšana un kvalitatīvu darba apstākļu radīšana.

Ilgtermiņa mērķis ir ražošanas telpu paplašināšana un jaunu darba vietu radīšana.
Šobrīd siera ražošana ir uzņēmuma galvenais darbības virziens, kurā ir nodarbināti seši cilvēki. SIA „Pakalnieši” klienti ir gan vietējie Gulbenes novada iedzīvotāji, gan arī tuvāko kaimiņu novadu iedzīvotāji.
Projekta realizācijas laikā iegādāts virtuves aprīkojums, kas sastāv no 2 gāzes plītīm, 2 darbgaldiem ar izlietnēm, 2 darbagaldiem un 4 plauktu sastatnēm, kas atvieglo darbu un sniedz lielāku darba efektivitāti.

 

 

Aicinām piedalīties floristikas darbnīcā  " Dabas skaistums dabā un mūsmājās "

11.09.2018.

 

  

 

 Izsludinām pieteikšanos  2 dienu praktiskai floristikas darbnīcai LEADER starpvalstu sadarbības projektā - „Sēņu ceļš” mazajiem un potenciālie uzņēmējiem, pašnodarbinātajiem un amatnieki no Gulbenes, Daugavpils, Ilūkstes, Ropažu, Garkalnes, Strenču, Beverīnas novadiem, Smiltenes novada Grundzāles pagasta, Burtnieku novada Ēveles pagasta, Valkas novada Valkas pilsētas, Valkas pagasta, Ērģemes pagasta, Vijciema un Zvārtavas pagastiem, Apes novada   Gaujienas un Virešu pagastiem.

Norises laiks: 21.09.- 22.09.2018.

Norises vieta:  Viesu nams “Upesrūķi”, Skuķīši, Garkalnes novads (http://upesruki.lv/)

Pieteikšanās līdz 14.09.2018.

  

Vairāk par projektu lasīt ŠEIT.

ALTUM sāk piedāvāt mazos aizdevumus lauku teritorijās

05.09.2018.

 

Attīstības finanšu institūcija ALTUM no 5.septembra sāk piedāvāt pilnīgi jaunu aizdevumu programmu “Mazie aizdevumi lauku teritorijās”, kas ir izstrādāta sadarbībā ar Zemkopības ministriju. Programma, kuras kopējais finansējums ir 13,8 miljoni eiro, ir līdz šim nebijusi valsts atbalsta iespēja, jo paredzēta tikai tiem, kas saimnieko ārpus lielajām pilsētām un kuriem ir neliels gada apgrozījums (līdz 70 tūkstošiem eiro). Plānots, ka atbalstu aizdevuma veidā varēs saņemt 750 līdz pat 1000 uzņēmumi visā Latvijā, kas darbojas vai vēlas darboties lauksaimniecības, kādā no vispārējās uzņēmējdarbības nozrēm vai zivsaimniecības nozarē.

Vairāk lasiet  ŠEIT.

 

 

 

 

 

Aicinām piedalīties apmācībās "Veselīga pirtī iešana- Pirts ABC. Latviskā pirts." 

05.09.2018.

 

Izsludinām pieteikšanos  2 dienu apmācībām LEADER starpvalstu sadarbības projektā - „Dabas spēks un pirts tradīcijas - sev, ģimenei un biznesam!” Jelgavas, Ozolnieku, Daugavpils, Ilūkstes un Gulbenes novada iedzīvotājiem!

Projekta mērķi:

Sekmēt vietējo iedzīvotāju zināšanas un prasmes par ārstniecības augu un pirts lomu dzīves kvalitātes uzlabošanā, gūt pieredzi par uzņēmējdarbību šajā jomā gan Latvijā, gan ārvalstīs, veicināt vietējo iedzīvotāju zināšanas ekonomisku aktivitāšu uzsākšanai un attīstībai.

Apmācību tēmas: Veselīga pirtī iešana - Pirts ABC. Latviskā pirts. Pirtis pasaulē, atšķirības, vēsture. Ārstniecības augi, tējas.

Aicinām pieteikties uz vienu jums vēlamo apmācību laiku un vietu, dalība ir bez maksas un uz pasākuma norisi tiek nodrošināts transports.

Apmācību norises laiki:

2018. gada 20.-21. septembris, Igaunija, Saimniecība "Energia Talu" Viljandi apriņkis, Igaunija http://www.energiatalu.ee/EN/#&panel1-2 

2018. gada 30.-31. oktobris, Latvija, Gulbene

2018. gada novembris, Lietuva,  Pasvāle (datumi tiks precizēti)

Apmācību valoda : angļu / krievu.

Jūsu pieteikumu kopā ar motivācijas aprakstu, kāpēc vēlaties piedalīties apmācībās un norādot sev vēlamāko apmācību norises vietu, gaidīsim līdz 12. septembrim uz e-pastu: lienite.vitina@gmail.com

Vairāk informācijas par pasākumu var saņemt rakstot uz lienite.vitina@gmail.com, lielupe@partneribalielupe.lv, tel 26399946.

Plašāka informācija par projekta aktivitātēm atrodama šeit http://www.partneribalielupe.lv/index.php/leader-sadarbiba/dabas-speks

 

 

Jaunas iespējas Kalnienā

22.08.2018.

 

        

 

 

 Spītējot neprognozētiem laika apstākļiem, biedrībai KAPO ir izdevies realizēt divus projektus, kas uzlabo Kalnienas iedzīvotāju dzīves kvalitāti un brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Kalnienā izveidots Multifunkcionāls sporta laukums (proj.nr. 16-07-AL05-A019.2201-000023), kurā ikviens Kalnienas un novada iedzīvotājs aicināts veselīgi un aktīvi pavadīt savu brīvo laiku, tādejādi uzlabojot savu veselību un fizisko formu.

Projekta “Kalnienas centra sakopšana, uzlabojot dzīves un vides kvalitāti iedzīvotājiem - 2" (proj.nr. 16-07-AL05-A019.2202-000013) izveidota vieta, kur vietējie iedzīvotāji labprāt atvelk elpu no ikdienas steigas. Šeit vērojamas dažādas putnu sugas, kas izvēlējušās dīķa saliņu par savu ligzdošanas vietu, šeit iespēja “pasēdēt” ar makšķeri un padomāt, kā te kādreiz ir bijis – muižas laikos, kolhoza laikos.

Vairāk par šiem projektiem var lasīt ŠEIT

 

 

Rankā izveidota betona izstrādājumu ražotne

 27.06.2018.

 

 

Rankas pagastā realizēts LEADER projekts Nr.17-07-AL05-A019.2103-000010 “Betona izstrādājumu ražotnes izveidošana”.  Projekta realizācijas gaitā iegādāta mehanizēta betona grodu ražošanas iekārta, lai sekmīgi un kvalitatīvi ražotu 3 betona grodu izmērus. Lai nodrošinātu ar pilnu produkta paketi, tiks ražoti arī vāki un pamatnes.

Projekta realizācijas gaitā ir radīti priekšnoteikumi ilgtermiņa mērķa sasniegšanai - betona izstrādājumu ražošanas attīstīšana Gulbenes novadā, jaunu produktu - mazo arhitektūras formu radīšana un tirgus apguve.

Vairāk par projektu lasiet ŠEIT.

 

Latvju pirts un SPA festivālā Nākotnē (27.07- 29.07.2018.)

26.06.2018.

 

Latvju pirts un veselības festivāls - īsti svētki ķermenim, garam un dvēselei -ikvienam veselīga dzīvesveida piekritējam un atbalstītājam, jo ik gadu pulcē vienuviet talantīgus pirtniekus, masierus un citus veselīga dzīvesveida praktiķus un labsajūtas meistarus.

FESTIVĀLĀ:

·         pirtnieki, latviskās dzīvesziņas un veselīga dzīvesveida praktiķi no visas Latvijas

·         lekcijas, meistarklases un demonstrācijas - veselībai un labsajūtai

·         tradicionāli pirts rituāli un procedūras, masāžas un lutināšana brīvā dabā

·         amatnieku un mājražotāju tirdziņš, vakara muzikālās performances un zaļumballe

·         jēgpilna un izzinoša atpūta brīvā dabā visai ģimenei

 Ieeja pasākumā – BEZMAKSAS – brīvi apmeklē lekcijas, meistarklases, demonstrācijas, muzikālās performances un zaļumballi.

Projekta „Dabas spēks un pirts tradīcijas - sev, ģimenei un biznesam!” ietvaros  arī Gulbenes novada pirtniekiem, pirtslietu izgatavotājiem, amatniekiem un mājražotājiem, kā arī ārstniecības augu audzētājiem ir iespēja piedalīties Latvju pirts un SPA festivālā Nākotnē, Glūdas pagasts, Jelgavas novads, kas notiks š.g. 27.07.- 29.07.2018.

Gulbenes novada pirtniekus, pirtslietu izgatavotājus, mājražotājus un ārtsniecības augu audzētājus, kā arī amatniekus pieteikties biedrībā SATEKA līdz 15.07.2018.

Pieteikšanās pa tālruni: 29177019 vai e-pastā: daiga@sateka.lv

Dalībnieku skaits ierobežots!

Nolikumu un dalības nosacījumus Latvju pirts un SPA festivālā var apskatīt: www.lpsa.lv/festivals/

  

Mutifunkcionālais rotaļlaukums Stāķos pulcē bērnus un jauniešus

25.06.2018.

 

Projekta Nr.17-07-AL05-A019.2201-000005 „Multifunkcionāla rotaļu laukuma labiekārtošana brīvā laika dažādošanai un drošai bērnu rotaļu vietas nodrošināšanai Stāķos” ietvaros tika veikta novecojušā rotaļlaukuma demontāža, teritorijas labiekārtošanas darbi un jauna rotaļlaukuma uzstādīšana. Šobrīd ģimeņu vajadzībām ir pieejama smilšu kaste, šūpoles ar grozu, divvietīgas šūpoles ar sēdekļiem, vienvietīgas un divvietīgas atsperšūpoles, atpūtas soliņi un atkritumu urnas. Rotaļlaukums ir papildināts ar rāpšanās elementiem: alpīnisma sienu, kāpnēm, kustīgo tiltiņu, nošļūcamo ugunsdzēsēju stieni, slīdkalniņu, u.c. Bērnu drošības nolūkos, rotaļu zonā ir ierīkots triecienabsorbējošs gumijas segums.

Vairāk par projektu lasiet ŠEIT

  

 

07.06.2018. 

 

Sadarbības projekta mērķis ir paplašināt vietējo iedzīvotāju zināšanas un prasmes par ārstniecības augu un pirts lomu dzīves kvalitātes uzlabošanā, gūt pieredzi par uzņēmējdarbību šajā jomā gan Latvijā, gan ārvalstīs, veicināt vietējo iedzīvotāju zināšanas ekonomisku aktivitāšu uzsākšanai un attīstībai.

Turpinot atbalstu vietējiem iedzīvotājiem Lauku partnerība "Lielupe" sadarbībā ar biedrību "Sateka" un "Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerību „Kaimiņi” Latvijā, kā arī Igaunijas partnerību "Green Riverland" un Pasvāles rajona partnerību Lietuvā divu gadu garumā organizēs informatīvi izglītojošus pasākumus un apmācības visās partnerību teritorijās.

Projekta atklāšanas pasākums – Latvju pirts un zāļu festivāls 2018 jau 9.jūnijā, Daugavpils novada Višķu pagastā.

Projekta aktivitātes noritēs līdz 2020. gada septembrim. Sadarbības projektā plānotas kopīgas darbības lauku iedzīvotāju zināšanu un prasmju uzlabošanai par pirts, ārstniecības augu un citu dabas vērtību nozīmi dzīves kvalitātes uzlabošanā. Sadarbībā ar kopprojekta dalībniekiem un ārvalstu partneriem tiks gūta pieredze par uzņēmumiem, kas vietējo produktu ražošanā izmanto ārstniecības augus un veicina pirts tradīcijas un latviskā mantojuma kopšanu. Tiks organizētas apmācības, meistarklases un pieredzes apmaiņa sadarbības projektā iesaistot vietējos iedzīvotājus un uzņēmējus. Tāpat tiks veicināta tūrisma attīstība, popularizējot sadarbības partneru teritorijās esošos “dabas spēka un tradīciju kopšanas” pakalpojumu sniedzējus.

Projekts Nr. 18-00-A019.333-000006 „Dabas spēks un pirts tradīcijas - sev, ģimenei un biznesam!” tiek īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība" ietvaros. Piešķirtais publiskais finansējums ir EUR 97 094,49. Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu administrē Lauku atbalsta dienests.

 

 

 

Realizēts projekts Lejasciemā

07.06.2018.

 

Ilgtspējīgas un produktīvas mikro un mazās uzņēmējdarbības attīstības veicināšanas nolūkos Gulbenes novadā 2018.gada janvārī Lejasciemā nodibināts jauns uzņēmums SIA “SonarD”. Uzņēmums plāno piedāvāt autokempera, velosipēdu, SUP dēļu un laivu nomas pakalpojumus.

 

Lai sasniegtu izvirzīto mērķi, atklāta projektu iesniegumu konkursa Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. - 2020.gadam apakšpasākuma 19.2 "Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" aktivitātes 19.2.1 "Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas" projekta Nr.17-07-AL05-A019.2103-000002 ietvaros ir iegādāts jauns autokemperis uz Fiat Ducato bāzes - ZEFIRO 277 M.

Vairāk par projektu lasiet ŠEIT.