Biedrība ,,Sporta klubs “Lejasciems”” realizē projektu “Pneimatikas šautuves izveide”

Sporta kluba “Lejasciems” bērni un jaunieši, Gulbenes novada jaunsargi no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, Gulbenes 2.vidusskolas, Lejasciema un Lizuma vidusskolām, kā arī Galgauskas, Stāķu, Gulbīšu pamatskolām nu jau desmit gadus sacenšas šaušanā ar pneimatikas šauteni sacensībās “Snaiperis”. Sacensību dalībnieki sacenšas šaušanā no trīs šaušanas stāvokļiem: guļus, no ceļa, stāvus. Šogad sacensības norisinājās Galgauskas sporta zālē, agrāk tās notika Jaungulbenes sporta zālē un Lejasciema sporta zālē. Tas tādēļ, ka speciāli aprīkotas vietas, kur trenēties un rīkot šaušanas sacensības nav visā novadā.

Joprojām sacensību un treniņu vietas tiek pielāgotas. Neskatoties uz ierobežotajiem apstākļiem un novecojušajiem ieročiem Gulbenes novada jaunieši uzrāda labus rezultātus valsts līmeņa sacensībās.

Projekta “Pneimatikas šautuve izveide” ietvaros  ir izveidota pneimatiskā šautuve, kuru varēs daudzpusīgi izmantot gan treniņos ziemā  un vasarā biatlonā, gan jaunsargu nodarbībās, gan individuāli trenēties šaušanā. Būs iespēja rīkot sacensības gan pieaugušajiem, gan bērniem, organizēt nometnes.

Izveidotajā šautuvē ir pieejami 8 mērķi-  4 mērķi šaušanai stāvus, 4 šaušanai guļus. Projekta ietvaros ir iegādāti pneimatikas ieroči un gumijas paklāji, kas nodrošina komfortablu šaušanu guļus.

Pneimatiskā šautuve būs pieejama visiem interesentiem. Lai nodrošinātu drošību, tā būs pieejama tikai instruktoru uzraudzībā.

Projekta Nr. 17-07-AL05-A019.2201-000003 “Pneimatiskās šautuves izveide” kopējās attiecināmās izmaksas ir 9266,62 EUR, no tām ir Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai (ELFLA) publiskais finansējums ir 8339,96 EUR, un, Gulbenes novada pašvaldības līdzfinansējums ir 926,62 EUR.

Projekts tika īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” un pamatojoties uz biedrības “SATEKA” izstrādāto sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju 2015.- 2020.gadam ietvaros.

Informāciju sagatavoja

biedrības “Sporta klubs “Lejasciems”” valdes locekle un trenere Lāsma Gabdulļina