Zaļais velo ceļš – uzņēmēju aktivizēšanas iespēja. Atskats uz semināru.

Starpteritoriālā sadarbības projekta Nr. 19-00-A019.332-000004 “Zaļais velo ceļš – uzņēmēju aktivizēšanas iespēja” ietvaros, š.g. 17.jūnijā Biedrības “SATEKA” teritorijā, Gulbenes novadā, norisinājās seminārs. Semināra laikā dalībnieki devās velo braucienā ar iekļautu zaļā dzelzceļa posmu maršrutā- Lizuma stacija-Tirzas stacija- Tirza- Lizums, mērojot vairāk nekā 27 km. Brauciena laikā dalībnieki diskutēja par nepieciešamību uzstādīt brīdinošas zīmes uz autoceļiem par tuvojošos velo celiņu, kā arī par norādēm uz saimniecībām, uzņēmumiem, servisiem, kurās velo braucēji var ne tikai nakšņot, saņemt ēdināšanas un citus pakalpojumus, bet arī iegādāties lauku labumus, veldzēt slāpes un apskatīt dabas un kultūrvēstures objektus.

Seminārā piedalījās dalībnieki no sadarbības partneru teritorijām – Biedrības “Jūrkante”, Biedrības “Vidzemes lauku partnerības “Brasla””,  Biedrības “Abulas lauku partnerība”, Biedrības “Cēsu rajona lauku partnerības” un Biedrības “No Salacas līdz Rūjai”, tajā skaitā arī Alojas novada seniori ar vecāko dalībnieku (81 gads).

Sadarbībā ar SIA “Gardums” un SIA “Pakalnieši”  tika pasniegtas rīta uzkodas – zaļumu maize ar kaņepju sviestu, savukārt, pusdienoja dalībnieki Tējnīcā “Laiks”. Velosipēdu nomu un to piegādi nodrošināja “Velo Osta” no Jaunpiebalgas un SIA “ALIREM” no Gulbenes.