Noskaidroti “Viedais Ciems 2022” atpazīstamības zīmes ieguvēji Latvijā

Noslēgusies iniciatīva atpazīstamības zīme “Viedais ciems 2022”, kuras laikā visā Latvijā tika meklētas un noskaidrotas viedas un stipras kopienas, kas veido un attīsta savas teritorijas, aktīvi iesaista vietējos iedzīvotājus, attīstot jaunas pieejas un risinājumus esošo izaicinājumu risināšanai. Kopskaitā tika saņemts 21 pieteikums no dažādiem Latvijas novadiem.

Šī gada 29. jūnijā, Saldus novada Jaunlutriņos, Latvijas viedo ciemu un lauku kopienu forumā “Kopienu persilāde 2022” apbalvošanas ceremonijā tika paziņoti seši atpazīstamības zīmes “Viedais ciems 2022” ieguvēji – Ancenes ciems, Bernāti, Krapes muiža, Lēdurgas ciems, Mežinieku apkaimes kopiena un Upītes ciems. Katrs no ciemiem demonstrēja savu viedumu un unikalitāti, kas apliecināja tā atbilstību viedā ciema statusam:

  • Jēkabpils novada Ancenē uzņēmēji ir kopienas virzītājspēks, vietas identitātes un attīstības virzītāji un veidotāji, ciemā ir spēcīga uzņēmējdarbības, sabiedrisko interešu un vietas attīstības sinerģija.
  • Dienvidkurzemē novada Bernātos ir spēcīga, mērķtiecīga kopiena ar skaidru kopīgo redzējumu par attīstību, augstu pašorganizēšanās spēju un inovatīvu pieeju kopienas aktivitātēs.
  • Ogres novada Krapes muižā jaunienācēji ir kopienas veidotāji, stiprinātāji un virzītāji, kas kopīgi radījuši vietas identitāti/zīmolu un turpina to stiprināt. Kopienu raksturo vieda inovāciju un tehnoloģiju izmantošana savas vietas attīstībai.
  • Siguldas novada Lēdurgas kopiena ir ar augstu pašorganizēšanās spēju, kas ļauj iesaistīt plašas iedzīvotāju grupas, īstenot daudzveidīgas aktivitātēm, piesaistīt finansējumu un izmantot tehnoloģijas kopienas darbā. Ir izveidots spēcīgs savstarpējās sadarbības tīkls.
  • Ķekavas novada Mežinieku apkaimes kopiena ir ar plašu un stratēģisku kopienas attīstības redzējumu, veido vietas identitāti un īsteno daudzveidīgas kopienu saliedējošas un teritoriju attīstošas aktivitātes.
  • Balvu novada Upīte ir unikāla, inovatīva pieeja vietas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai, uzturēšanai un nodošanai nākamajām paaudzēm. Ciemu veido kā ģimeni pasaules centrā. 

Vairāk lasi ŠEIT!