Atskats no Bānīša svētkiem Alūksnē

Katru gadu septembra mēneša pirmajā nedēļas nogalē atzīmē Bānīša dzimšanas dienu. 5.septembra rīts Alūksnē iesākās ar saulainu laiku, kas vēstīja, ka diena būs pateicīga Bānīša svinībām, un tiešām diena bija patīkami rudenīgi silta, un Bānīša cienītāji un fani bija ieradušies kuplā skaitā, lai kopīgi izbaudītu Bānīša svētkus. Šogad svētki tika svinēti senā retro stilā.

Svētku kuplināšanas pasākumos piedalījās arī biedrība “Alūksnes lauku partnerība”, kura kopā ar biedrību “SATEKA” īsteno starpteritoriālo sadarbības projektu Nr. 19-00-A019.332-000006 “Bānīša zemes labumi – 33 km garumā un platumā!”.

Ar lielu aizrautību un atsaucību izpelnījās aktivitāte Alūksnes Bānīša stacijas laukumā, kurā katrs interesents, liels vai mazs, vecs vai jauns, varēja koka rāmītī ar Bānīša seno laiku fotogrāfijām, un ar krāsainiem koka gabaliņiem izveidot savu vitrāžu, radot sev piemiņas suvenīru par pasākuma apmeklējumu, kā arī apmeklētājiem ļoti iepatikās veidot Bānīša logo magnētiņus. Projekta aktivitātes “Bānīša pārsteigumi!” ietvaros tika reklamēti mūsu Alūksnes novada uzņēmēji ar saukli – Iepazīsti un izbaudi Bānīša zemes labumus Alūksnes novadā! Lai izjustu Alūksnes novada Bānīša zemes labumu garšas, Bānīša brauciena dalībniekiem vagonos tika prezentēta labumu “tūta”, kurā tika piedāvāta SIA “Alta S” maizes rika, kas tautā saukta par “ķieģelīti”, uz kuras tika uzgriezta SIA “Larisel” kūpinātas gaļas šķēlīte. Uzņēmums SIA “Valrito” savu produkciju bija sasaiņojis glītā “sainītī”, kurā tika iesaiņota gaļas rolāde ar zaļumiem. SIA “Tvaiks x Ogle” šoreiz pārsteidza mūs ar kārumu – melnās vafeles piedāvājumu. SIA “Kārumiņš G.R.” bija sarūpējis ietinot kanēļmaizītes smalkā sviestpapīra maisiņā ar klāt pieliktu rudenīgu puķi. Katras “tūtas” iepakojumā tika sagatavots šis garšas piedāvājums, lai katrs degustētājs izjustu un izbaudītu šo piedāvājumu, informācijai klāt pievienojot izgatavotos reklāmas materiālus.

Alūksnes Kultūras centra deju kopas “Jukums” dalībnieki braucējus cienāja ar gardu pašgatavotu limonādi no SIA “Benevilla”.

Pasākuma dalībnieki bija ļoti pārsteigti par šādu piedāvājuma veidu. Šādi piedāvājumi veicina un mudina arī ikdienā novērtēt un iegādāties vietējo uzņēmumu labumus!

Rakstu sagatavoja: Indra Levane – Biedrības “Alūksnes lauku partnerība”

LEADER Komercdarbības konsultante