PIEREDZES APMAIŅAS PASĀKUMS ALŪKSNES NOVADĀ

Šī gada 13.maijā Gulbenes un Alūksnes lauku partnerības teritorijā esošie un topošie tūrisma uzņēmēji, mājražotāji, amatnieki un tūrisma speciālisti piedalījās pieredzes apmaiņas pasākumā, kura ietvaros tika apmeklēti biedrības “Alūksnes lauku partnerība” teritorijā, Alūksnes novadā, tūrisma uzņēmēji.

Pieredzes apmaiņas rīts sākās ar “Alūksnes Bānīša stacijas” apmeklējumu, kurā izvietota ar nacionālām un starptautiski nozīmīgām balvām novērtēta multimediālā ekspozīcija, kura vienlaikus kalpo kā Bānīša zemes sākuma punkts Alūksnes pusē. “Alūksnes Bānīša stacijas” pārstāves stāstīja par Alūksnes novada pašvaldības mērķtiecīgu ieguldījumu vietējā kultūrvēsturiskā mantojuma atjaunošanā un pilnveidošanā, veidojot ilgtspējīgu tūrisma piedāvājumu un attīstot Alūksnes Bānīša stacijas kvartālu.

Kalēja Laimoņa Bāliņa darbnīcā varēja iepazīties ar kalēja amata arodu un  meistara pavadībā praktiski izmēģināt naglas kalšanas procesu. Meistaram ir daudzu gadu pieredze metālapstrādē, veidojot gan stilizētus svečturus, rokturus, gan individuāli izstrādātus meistardarbus – metāla kāpnes, metāla lustras, žogus, vārtus un citus metāla izstrādājumus.

Savukārt, Harija Stradiņa dabiskā koka apstrādes darbnīcā pieredzes apmaiņas dalībnieki varēja izzināt meistara pieredzi – koka kā dabas elementu mēbeļu un aksesuāru radīšanā, izmantojot to pēc iespējas pilnīgāk, veidojot unikālas mēbeles, aksesuārus un individuālus interjera priekšmetus. Abi meistari uzsvēra, ka seno arodu un prasmju apguves iespējas piesaista tūristus un citus interesentus, tādējādi, radot iespēju attīstīt kopīgus tūrisma piedāvājumus.

Tālāk pieredzes apmaiņas dalībnieki devās uz Annas pagastā esošo saimniecību SIA “Jaungrēveles”, kur Kaktiņu ģimene iepazīstināja ar savas atvērtās biškopības saimniecības piedāvājumu tūristiem. Saimniecībā var ne tikai izzināt biškopību, bet arī iegādāties produkciju un piedalīties sveču darbnīcā. Sveču darbnīcas tiek nodrošinātas gan saimniecībā, gan izbraukumos.

Ezeriņu ģimenes uzņēmums SIA “Benevilla” piedāvā viesnīcas un ēdināšanas pakalpojumus, izmantojot pašu audzētos augļus un ogas. Pieredzes apmaiņas dalībnieki kopā ar saimniekiem diskutēja par uzņēmuma piedāvājuma dažādības nozīmi un pieejamību vienā vietā, ieguvumiem tūristam, kā arī par sadarbības iespēju izmantošanu piedāvājuma paplašināšanā. Pēc SIA “Benevilla” apmeklējuma dalībniekiem bija unikāla iespēja doties izbraucienā ar ekskursiju vilcieniņu “Severīns”, kur audiogida pavadībā varēja izzināt Alūksnes pilsētas vēsturi. Ikdienā ekskursiju vilcieniņš veic regulārus tūristu pārvadājumus no “Alūksnes Bānīša stacijas” pa pilsētu, radot tūristam priekšstatu par Alūksnes pilsētas tūrisma iespējām.

Keramikas meistars Uģis Puzulis ir vienīgais Alūksnes novada keramikas meistars, kurš veido Vidzemei raksturīgās podniecības formas ar Latgales krāsu gammu. Dalībnieki tika iepazīstināti ar darbnīcu, kurā top keramikas darbi un praktiski demonstrēts māla krūzes tapšanas process, kā arī tika ļauts ielūkoties keramikas ceplī. Meistars uzsvēra, ka tūrisma saimniecībās ir būtiski ļaut darboties pašam tūristam, sekmējot tradicionālo amata prasmju daudzināšanu.

Turpat, pie meistara, dalībnieki tika iepazīstināti ar videi draudzīgu iniciatīvu – “Brīvbode”, kura kopš 2018.gada tiek organizēta Alūksnes novada Sabiedrības centrā. Šajā “Brīvbodē” ikviens var atstāt labas, kvalitatīvas lietas, kā arī bez maksas izraudzīties sev ko tīkamu un noderīgu. Kā atzina “Brīvbodes” pārstāves, šī kustība veicina gan izpratni par videi draudzīgu dzīvošanu, gan sekmē dažādu cilvēku sadarbību.

Pieredzes apmaiņas noslēgumā, burgeru kafejnīcā “Tvaiks x Ogle”, dalībniekiem bija iespēja uzklausīt uzņēmēju – SIA “Tvaiks un Ogle”, SIA “Gustiņš” un SIA “Alūksnes alus” pārstāvju pieredzes stāstus par Alūksnes novada garšas meklējumiem, sadarbojoties dažādiem novada uzņēmumiem un pārtikas mājražotājiem, kā arī par iespējām kopīgu piedāvājumu veidošanā. Burgeru kafejnīca atrodas vēsturiskajā stacijas ēkā, kurā tiek gatavots Alūksnes unikālais burgers “Malēnietis”. SIA “Gustiņš” –  kulinārijas mājražotājs  gatavo Alūksnes novada garšas tortes – “Veclaicenes kūkins”. Savukārt, SIA “Alūksnes alus” ir amatalus darītava no Alūksnes, kuras īpašnieks ir attīstījis Alūksnes tirgus paviljonu – vietu, kur vasaras sezonā satiekas māksla, radoša gaisotne, mūzika un cilvēki.

Pēc dalībnieku diskusijām, noslēgumā no dalībniekiem tika saņemtas pozitīvas atsauksmes. Galvenais secinājums no dalībniekiem izskanēja, ka būtiska ir savstarpēja sadarbība un kopīgu piedāvājumu veidošana, lai radītu tūristam pievilcīgu piedāvājumu vairāku dienu garumā.

Bānīša zemes apciemoto uzņēmēju pieredzes stāsti ir iedvesmojuši pilnveidoties un darboties ar jaunu sparu!

 

Pieredzes apmaiņas pasākums norisinājās starpteritoriālā sadarbības projekta Nr.19-00-A019.332-000006 “Bānīša zemes labumi – 33 km garumā un platumā!” ietvaros.